ជំនួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងាររវាងឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី ហួត ហាក់ ជាមួយលោក យ៉ាង អាយជុន ប្រធានសមាគមសណ្ឋាគារចិន និងជាអនុប្រធាននៃសមាគមម្ហូបចិន
ក្រោយពិនិត្យវឌ្ឍនភាពការងារនៅរមណីយដ្ឋាន «ទេ ទឹកពុះ» ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្រ្តី ហួត ហាក់ បានបន្តដឹកនាំក្រុមការងារចុះពិនិត្យស្ថានភាពជាក់ស្តែងនៅតំបន់ទេសចរណ៍ខ្នងផ្សារ ស្ថិតនៅស្រុកឱរ៉ាល់ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ
ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្រ្តី ហួត ហាក់ អញ្ជើញដឹកនាំក្រុមការងារចុះពិនិត្យស្ថានភាពជាក់ស្តែងរមណីយដ្ឋាន «ទេទឹកពុះ» ដែលស្ថិតនៅក្នុងស្រុកឱរ៉ាល់ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ
ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី ហួត ហាក់ អញ្ជើញសំណេះសំណាលជាមួយបេក្ខជន និងបេក្ខនារីជ័យលាភីអាហារូបករណ៍ចំនួន ១៧រូប ទៅសិក្សានៅប្រទេសអូស្ត្រាលី
អំពីស្ថាប័ន
ប្រសាសន៍ដើមទាំងស្រុងរបស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា​​​ ក្នុងពិធី “បិទសន្និបាតបូកសរុបលទ្ធផលការងារឆ្នាំ២០២៤ និងលើកទិសដៅការងារឆ្នាំ២០២៥ របស់ក្រសួងទេសចរណ៍”
នៅក្នុងពិធីបិទបុណ្យសមុទ្រលើកទី១០ ដ៏អធិកអធម សម្តេចធិបតី នាយករដ្ឋមន្ត្រី បានថ្លែងកោតសរសើរឯកឧត្តម សុខ សូកេន ដែលក្នុងរយៈពេល១០០ថ្ងៃ នៃការចូលមកកាន់តំណែងជារដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទេសចរណ៍ បានធ្វើការងារយ៉ាងសកម្ម